Сьогодні відбулося засідання школи адаптації молодого вчителя, яка об'єднує вчителів у перший рік їхньої педагогічної діяльності. Учасники засідання обговорили тему: "Психологічний комфорт молодого вчителя в школі». Молоді вчителі поділилися враженнями від першого року роботи в школі, розповіли про проблеми і труднощі адаптаційного періоду. Спілкування вийшло дуже відвертим. Особливо
радує активність молодих педагогів, які докладають багато зусиль щоб відповідати професійним вимогам, які стоять перед учителем, активно працюють над підвищенням свого професійного рівня. Бо справжнє становлення вчителя відбувається саме з приходом до школи, а не в університеті. Тільки зайшовши у клас, серед учнів людина розуміє чи покликана вона бути вчителем, чи хоче вона ним бути.
Досвід показує, що успішна адаптація молодого вчителя та його ефективне становлення залежить не тільки від його професійної підготовки і особистих якостей, а й від того у який колектив він потрапить, які умови праці й побуту йому створять, як надаватимуть методичну та психологічну допомогу, як стимулюватимуть його ініціативність.
Учасники засідання окреслили ряд проблем і питань з якими варто попрацювати. |