Наші діти – це наша старість. Правильне виховання – це наша щаслива старість, погане виховання – це наше майбутнє горе, це наші сльози, це наша провина перед іншими людьми.
А.С. Макаренко
Основна роль у вихованні підростаючого покоління належить учителю, класному керівнику, професійна діяльність якого змушує виконувати функції вихователя, організатора і учасника виховного процесу. Колектив класних керівників спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів ім.О.С.Маковея з поглибленим вивченням інформаційних технологій та технологічних дисциплін м.Заліщики уміло поєднує процеси навчання і виховання, приділяє особливу увагу формуванню духовності своїх учнів, використовуючи у навчально-виховному процесі різноманітні методи та форми роботи. Для забезпечення конструктивної та плідної роботи у школі працює методичне об’єднання класних керівників.
У цьому навчальному році робота МО класних керівників спрямована на впровадження в життя основних вимог Концепції нової української школи. Уже 5 вересня відбулося перше організаційне засідання, на якому було сплановано роботу МО. Заступник директора з виховної роботи Скоревич О.Л. ознайомила класних керівників з Концепцією нової української школи та детально зупинилась на розділі «Виховання на цінностях». Традиційними були питання про адаптацію учнів до освітнього середовища. Формат цього питання дещо збільшився, оскільки в школі у новому 2017-2018 навчальному році навчаються в різних класах діти із Зеленогайської та Добрівлянської філій. Психолог школи Свіченюк Н.В. виступила з рекомендаціями щодо створення сприятливого середовища для новоприбулих дітей. Через те, що наша школа має статус опорної школи у нас появився соціальний педагог Бурак А.І., яка надала роз’яснення класним керівникам щодо спектру своїх функціональних обов’язків та ознайомила з вимогами щодо соціального паспорту класу.
Відповідно до Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» навчальний заклад має впроваджувати демократичну культуру, захищати права дитини, стати місцем, безпечним для учня.
З метою проведення ефективної і педагогічно-унормованої діяльності щодо профілактики та запобігання торгівлі людьми у 2017/2018 навчальному році для класних керівників 7-10 класів опорних шкіл Тернопільського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти було проведено тренінги з впровадження програми виховної роботи з питань протидії торгівлі дітьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція». Впродовж перших двох тижнів вересня класні керівники нашої школи відвідали такі тренінги, і вже 18 вересня на додатковому засіданні шкільного методичного об’єднання класних керівників відбулися навчання для всіх класних керівників школи. Хочеться відмітити, що засідання відбувалось у формі «світського кафе», була жвава дискусія про важливість родинного виховання для формування повноцінної особистості.
Підсумовуючи нашу зустріч хочеться зробити висновок словами Анрі Барбюса: « Школа - це майстерня, де формується думка підростаючого покоління, треба міцно тримати її в руках, якщо не хочеш випустити з рук майбутнє». |