Меню сайту

Форма входу

Архів записів

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 124

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук

Вітаю Вас, Гість · RSS 31.05.2023, 21:36

Головна » 2016 » Листопад » 21 » Тиждень української писемності і мови
12:03
Тиждень української писемності і мови

      З 3 по 11 листопада 2016 р. у школі ім. О. Маковея проведено тиждень української писемності і мови. Тиждень проходив за складеним заздалегідь планом. До його організації були залучені всі вчителі української мови і літератури, бібліотекар школи та учні 5 – 11-х класів.

      Розпочався тиждень спецвипуском тематичних стіннівок, плакатів, виставкою ілюстрацій та книжковою виставкою, присвяченою українській писемності, яку представила бібліотекар Гресик О.Й. Учні мали можливість ознайомитися із матеріалами, присвяченими рідній мові, Нестору Літописцю.

     У рамках тижня було проведено ряд цікавих та змістовних заходів, зокрема у вівторок  між учнями 5 – 7-х класів відбулися захоплюючі мовні турніри « У казковому світі мови» для учнів 5-х класів (вч. Хребтак Л. М.), мовознавчий турнір-подорож «Як парость виноградної лози плекайте мову» для учнів 6-х класів (вч. Даньо М. А.), мовознавчий турнір для учнів 7-го класу  «Ну що б, здавалося, слова» (вч. Гаврилюк Г. П.).  Учні продемонстрували свої знання з рідної мови, працювали на швидкість, закінчували прислів’я, розгадували загадки-жарти. Учні 5-х класів з цікавістю відгадували кросворди, брали участь у вікторинах, декламували поезіі. Ведучі Софія Дорош і Яна Ковалишин запросили на сцену тих розумників і розумниць, які знають вірші про українську мову. Переможцями у цьому конкурсі стали п’ятикласники: Є.Гулак, І.Кінащук, А.Корницька, С.Дуда, О.Черкасець, І.Давидюк, А.Гаврилюк. До учасників мовного турніру завітали казкові персонажі: Мудра дівчина (С.Дорош) та Червона Шапочка (О.Сусло), які поглиблювали знання учнів цікавою інформацією про значимість усної народної творчостідля духовного розвитку української культури,

      6-А та 6-Б класи змагалися під гаслом «Слово до слова - зложиться мова». На свято завітала Королева мови з охоронцями, які привітали учасників мовного турніру-подорожі.

        Традиційно 9 листопада відбувся І етап Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика, у якому активно брали участь учні 5 – 11-х класів. Завдання були різної складності: на визначення орфографічної грамотності школярів, розвиток їх творчих здібностей, виправлення лексичних помилок.  Школярі продемонстрували свої знання з української мови, любов до слова, повагу до культури та традицій українського народу. Також 9 листопада учні 10-11 класів взяли участь у Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності.                      

      Протягом тижня учні мали змогу відвідати  музей Осипа Маковея. Вчитель української мови і літератури Петринка О. Т. провела цікаві екскурсії, розповіла про життя і творчість письменника, іменем якого названа наша школа.

      Також вчителями-словесниками був проведений конкурс читців поезії про мову «Поезія – це завжди неповторність», на якому прозвучали щирі слова любові до рідної землі, до мови, до свого народу. Перше місце серед учнів 5 – 7-х класів зайняла Гаврилюк Анастасія (5-А кл.), друге розділили учениці 6-Б класу Давидюк Тетяна та Федів Ангеліна, третє – Мандзюк Анастасія (6-А кл.), Кінащук Інна (5-А кл.), Давидюк Ірина (5-А кл.), Марущак Софія (5-Б кл.), мурза Олександр (5-Б кл.). Перше місце серед учнів 8 – 10-х класів зайняла Гонтар Анастасія (10 кл.), друге – Прокопа Сніжана (8-Бкл.), третє – Колесник Валентина (9 кл.), Бензак Ірина (10 кл.). 

      Учні 5 – 7 класів взяли участь у конкурсі-виставці ілюстрацій до українських народних казок. Перше місце зайняла Худа Вікторія (5-Б кл.).

     10 листопада вчителем української мови і літератури Петринкою О. Т. та учнями 8-х і 11-го класу було проведено інформативну годину до 205-річчя з дня народження «будителя руського слова» Маркіяна Шашкевича. Учні мали змогу познайомитися з цікавими фактами життя і творчості письменника, громадського діяча, учасника «Руської трійці». У 5-7-х класах  протягом тижня класними керівниками було проведено виховні години на теми: «Історія народних свят і обрядів», «Мова – це серце народу», «Без мови…й народу нашого нема», «Українська минувшина», на яких учні ознайомилися зі звичаями та традиціями українського народу. Школярі читали поезії, виконували українські народні пісні, продемонстрували знання народних повір’їв, прикмет, приказок, прислів’їв.

       Завершальним акордом цього тижня стала літературно-музична композиція «Пісня і правда», присвячена 160-літтю І.Я. Франка, яку підготували вчителі Петринка О. Т. та Даньо М. А. разом з учнями учні 8-х -   11 класів. Старшокласники мали змогу ще раз заглибитись у неповторну творчість письменника, наголосили на невтомній праці Каменяра, пригадали першу любов митця.

 

Переглядів: 554 | Додав: sanych1310 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2023
Створити безкоштовний сайт на uCoz