Меню сайту

Форма входу

Архів записів

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 124

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук

Вітаю Вас, Гість · RSS 29.05.2023, 11:38

Головна » 2017 » Квітень » 10 » Тиждень початкової школи
10:58
Тиждень початкової школи

 

З 27 лютого по 3 березня 2017р. був проведений Тиждень початкової школи у спеціалізованій школі ім. О.Маковея та у Печорнівській, Добрівлянській і Зеленогайській філіях. Бо предметні тижні – це традиційна складова навчальної та виховної роботи в початкових класах. Щорічне проведення Тижня початкової школи дає змогу виявляти в учнів здібності, обдарування, таланти, їх рівень знань, умінь і навичок, а також формувати нове ставлення до розвитку пізнавальної активності учнів, бо кожен учень є активним учасником усіх подій Тижня. Учні можуть спробувати себе в різних видах діяльності, показати свій інтелект, логічне мислення, працьовитість, інтерес до того чи іншого предмету.

 

 Відкриття Тижня початкової школи відбулось на урочистій лінійці, де учні ознайомилися з планом та завданнями на Тиждень.

 

   Кожен клас в цікавій формі презентував своє шкільне життя. Тут були представлені стінгазети, колажі на тему: «Миттєвості шкільного життя»

   Свої ніжні почуття, безмежну любов до найдорожчої людини на світі – матусі, показали учні 1-4 класів на виставці «Подарунок для матусі». Найдорожчі подарунки для мами – це ті, що зроблені своїми руками та з допомогою вчителів. Неповторні, чудові композиції, аплікації з паперу, кольорових ниток, вироби з бісеру, вишивки, екібани прикрашали шкільні коридори.

   Вікторину «У світі казки чарівної» провела Ткач Марія Василівна в 2-Б класі, мета якої – розширити знання про світ казок та казкових героїв, про прекрасне. У вікторині взяли участь 3 команди : «Сонячні зайчики»,  «Вінніпушки», «Веселі Колобки», знання яких оцінювало журі. Розпочали роботу піснею «Казки мої улюблені» та привітанням команд. Цікавий конкурс «Домашнє завдання» де діти зачитували складені казки, віршовані загадки. Відповідальним для команд був конкурс «Казкові пазли», де треба було скласти пазли та назвати героїв казок. Не менш цікавим був конкурс «Відеозапитання» ( за допомогою комп’ютерних презентацій). Нелегким було для учнів розгадати кросворд «Казка» та відгадування загадок, які команди загадували одна одній. Переможці були нагороджені Почесними грамотами.

   Цікаву вікторину присвячену Шевченковим дням провела Ябчанка Руслана Володимирівна «Віночок поезій Шевченка» у 3-А класі. Різні види роботи, різні завдання були підпорядковані одній темі – знання біографії та творчості Великого Кобзаря. Дві команди «Поетисти» та «Кобзарі» правильно і швидко справлялись з виконанням завдань у конкурсах: «Розминка», «Переплутанка», «Реставратор», конкурс «Домашнє завдання». Із захопленням наші гравці складали картину із квадратиків та визначали назву у конкурсі «Склади картинку». А скільки поезій вивчили учні Т. Шевченка для конкурсу «Домашнє завдання». Захопив уболівальників конкурс капітанів «Хто швидше дасть відповіді на запитання». Журі підбило підсумки конкурсів, визначило переможців і нагородило грамотами.

   «Любіть природу, знайте її мову» така тема екологічного брейн – рингу, який підготувала та провела Лилик Віра Мирославівна з 3-А класу, щоб виховати в дітей любов та бережливе ставлення до природи, до навколишнього середовища. Всі учні були поділені на 2 команди «Чомучки» і «Знайки». Всі завдання і запитання усіх раундів були вдало підібрані, підготовлені. Тут і «Царство природи», «Рослинний світ», «Наші пернаті друзі». Дуже цікавими та нелегкими був кросворд «У світі тварин» та учні справились з його розгадуванням, бо мають непогані знання про тварин. Всім учасникам сподобалось завдання із практичним застосуванням, бо потрібно було знайти житло і поселити там звірів, а також визначити де ростуть які рослини і розкласти їх на свої місця. Віра Мирославівна використовувала проектор, ноутбук, що і заохочувало дітей до роботи. Журі достойно та справедливо оцінили знання учасників змагань. Переможці були нагородженні грамотами.

Урок – конкурс загадок «Білосніжна зима» провела Рацин Оксана Богданівна у 1-А класі, мета якого була розвивати творчі здібності учнів засобами художнього слова, формувати вміння аналізувати, порівнювати, визначати головне, працювати за зразком, бути спостережливим, уважним, працьовитим. Змагалися у відгадуванні загадок три команди гравців. Різні конкурси зацікавлювали учнів, які прагнули бути переможцями. Крім загадок учасники – конкурсанти відгадували акровірші, складали загадки та відгадували їх. Найцікавішим був конкурс, коли треба було відгадати загадку і вибрати правильну відповідь, а також відгадати загадку і намалювати відгадку. Всі конкурси оцінювались певною кількістю балів. За результатами підрахунків перемогла ІІІ команда. Проте всі учасники були нагородженні сувенірами.

   Урок – подорож з природознавства «Екологія природи, екологія душі» провела Хом’як Ніна Петрівна в 2- А класі, щоб розширити знання, уявлення учнів про цінність та багатогранність краси природи, дбайливе ставлення до природи, любов до рідного краю, своєї місцевості. Урок – різноманітний за своїми формами та методами. Зацікавлює учнів відеозапис пісні «Кольорова планета», аудіо – запис пісні у виконанні Тіни Кароль «Україна – це ти». Ніна Петрівна використовує такі ігри як «Підкажи словечко», «Мікрофон», «Що мені дає природа?», гра «Чим я можу допомогти природі?». Її учні знають багато прислів’їв та приказок, віршів про природу та її явища. Збагатила знання учнів про природу презентація «Збережемо природу Землі разом», відомості про Червону книгу України, підготовлений для дітей екологічний календар. Найбільш ефективним на уроці була екологічна казка «Лісові пригоди», де дійові особи – лісові звірі і птахи у гарних костюмах. Крім цього Ніна Петрівна вдало використовувала ілюстративний матеріал, плакати, картини, демонстрація дитячих проектів та малюнків.

   Урок – вікторину «Весна іде – красу несе» провела Стасюк Марія Ярославівна у 3-В класі. Урок вчить учнів любити природу, берегти її красу, свої знання передавати через казки, прикмети, вірші, приказки, у вигляді змагання двох команд «Промінці» та «Проліски». Дівчинка – Весна разом із трьома хлопчиками – весняними місяцями розпочинають роботу. Перший конкурс – це привітання команд девізами. Другий конкурс «Перші ознаки весни» - дати відповіді на запитання. Протягом вікторини Дівчина – Весна за правильну відповідь нагороджувала призом ( гілочка квіточок). Найцікавіший конкурс був під час складання «Асоціативного куща» зі словом «весна». Свої знання учні показали у конкурсі «Пригадай прислів’я «, «Кращий художник», «Весняна квітка» ( відгадують загадку і шукають до неї картинку). Під час фізкультхвилинки діти протанцювали танець Весни.

   Посилена підготовка прослідковувалась під час читання цікавих фактів про пташок. В кінці уроку Дівчинка – Весна» подарувала дітям «медалі переможців». Марія Ярославівна виховує в учнів дружні стосунки, справедливість, чесність, кмітливість.

   Відкритий урок з математики провела у 1-Б класі Галина Василівна Андрійовська. Діти з цікавістю допомагали казковим героям вирішувати математичні завдання. Тут і усний рахунок, і цікаві задачки, робота в зошитах. Всі діти активно працювали на уроці, хотіли показати як багато вони знають і вміють.

З метою виховання в дітей моральних якостей на прикладах героїв казок вчителька Тарновецька Н.А. у 1-В класі провела вікторину «У світі казки чарівної». Спочатку була проведене мовленнєва розминка, а далі робота над скоромовками, відгадування загадок. Різні конкурси дали можливість виявити знання назв казок та казкових героїв. Цікаві конкурси, а саме: «За прочитаним уривком визначити назву казки», «Хто швидше?», «Впізнай з якої казки», «Швидкісний потяг» (для капітанів), а також «Телеграма від казкового героя», «Чи уважно ти читав?», «Підберіть автору казку». В кінці вікторини казкові герої визначили переможців та вручили призи.

Урок – вікторина "У моєму серці Україна", був проведений Шароварко С.М. у 3 –Б класі, бо формування в учнів поняття патріотизму, любові до своєї країни, народу та його історії одне з важливих на сучасному етапі. Для створення позитивного настрою учні переглянули відео кліп про Україну з подальшим його аналізом. Вступне слово вчителя для оголошення теми і мети уроку. Учні поділені на три команди: за виконанням завдань має слідкувати і оцінювати журі. Вчителька Світлана Михайлівна підібрала цікаві ігри: «Ну, постривай» , «Продовжити прислів’я», відео презентації (назвати рослини, відгадати загадки та розповісти легенду про квітку, гра «Крученики» (читання скоромовок), гра «Ти мені – я тобі», гра «Чомучки» (відгадування кросвордів), гра «Далі, далі, далі», гра «Роз’єднай слова», гра «Вгадай хто це?». Члени журі підбили підсумки та нагородили переможців.

   Про те, що батьки – це найрідніші в світі люди, червоною ниткою проходила тема протягом родинного свята у 2- В класі (вч. Киверига Н.В.) «Батько і мати – два сонця гарячих». Розпочала свято вчителька Надія Василівна Киверига щирими словами привітань та побажань і подяки всім батькам. Далі під звуки музики діти вручили хліб – сіль на вишитому рушнику. Вірші про батьків переплітались із піснями «»Матуся навчила», «Таточку, татусю», «Кажуть мама й тато». Цікавою була сценка про професії батьків та виховання своїх дітей у виконанні Лилика Ярослава, Липки Юлїї та Стасюка Володимира. Не забули діти і про бабусь та дідусів, які також піклуються про своїх внуків, люблять їх. Для них були присвячені вірші та пісні. Вчителька Надія Василівна постійно доповнювала ніжними словами про роль батьків у вихованні дітей, бажала здоровя, не старіти серцем і душею, молодіти для рідних дітей. В кінці заходу діти подякували Господу і батькам і побажали всім «Многая літа»

   Цікаві та змістовні, сучасні та результативні уроки з інформатики проводить вчителька Олександра Ярославівна Топольницька у початкових класах. Метою уроку у 4-А класі була познайомити учнів з хибними та істинними висловлюваннями, використовуючи при цьому програму »Скарбниця знань». Спочатку учні складають систему команд для виконавця, ознайомлюються та розв’язують логічну задачу за поданим алгоритмом, розв’язують задачу за допомогою блок – схеми. Цікава фізкультхвилинка під музичний супровід. На практичне закріплення нового матеріалу учні працюють за комп’ютером, виконуючи інтерактивну вправу «Правила безпечної роботи в мережі Інтернет», а також «Скарбничка знань», «Істинні та хибні твердження». Для релаксації Леся Ярославівна використала вправи для рук. Вдало провела підсумок уроку. Учні зрозуміли поданий матеріал.

 

   Чудовим та неповторним був проведений ранок «Весняна казочка для мами» учнями 3–Б класу, який підготувала та провела С. М. Шароварко. По весняному прикрашена зала, костюми – квітів, які прикрасили свято. З вступним словом виступила вчителька, привітала всіх з весняним святом, побажала тепла, задоволення, радості, багато щастя.

   Це справді була казка, де лісова галявина встелена весняними квітами. Хлопчики – казкові герої, шукають квіти по лісу. Весна (Підгребя В.) виконує головну роль. Далі Лисичка разом із дітьми співають закличку «Вийди, вийди, Сонечко». Так і з’явилось Сонечко, якого всі з нетерпінням дожидали, та весняні квіти, щоб привітати любих мам. Всі квіти з’являються на сцені у квіткових костюмах і кожна дитина порівнювала маму з квіткою, та доказувала , що мама – це та людина яка і казку розкаже, і колискову заспіває, яка голубить, пестить, пригортає до серденька, яка дуже потрібна всім дітям.

  Ще є одна людина найрідніша – це бабуся, для якої звучали теплі і ніжні слова, подяка за турботу, любов. Крім цього хлопчики привітали дівчаток – однокласниць, і хочуть, щоб стали подругами. А виконаний танець квітів задав святу ще більшої краси, задоволення, радості.

   Учні 1-Б класу цікаво привітали своїх матусь, бабусь, сестричок та однокласниць з святом весни. Діти виразно читали вірші про найрідніших людей та співали веселих пісень. Свято прикрасив танець, який вразив своєю яскравістю.

   У 4-Б класі (вч. Прокопа Н.Б.) відбулося одне з християнських свят, яке завершило зимовий цикл обрядів – Стрітення. В народі його називають – зустріч Зими і Весни.

   Щороку у березневі дні ми вшановуємо пам'ять про великого сина українського народу, поета, художника, патріота Т.Г.Шевченка – творчість та помисли якого близькі нам сьогодні, як ніколи, бо кожен, кому не байдужа доля рідної України, знає, читає, вивчає славетну спадщину Великого Кобзаря.

   Так учні 4-А класу (вч. Золота М.М.) підготували ранок «Наш Кобзар», під час якого прозвучали у виконанні дітей поезії та пісні Т.Шевченка. Особливо всіх присутніх вразили інсценізації епізодів з життя малого Тараса. Учні майстерно зіграли свої ролі.

  Крім того до Шевченкових днів був проведений конкурс  поезій Тараса Шевченка «І лине над землею Шевченкове слово» , на якому  учні читали вірші поета, виконували  пісні на його слова та продемонстрували  танцювальну композицію.

     Учні 4- их класів брали участь у природничому Квесті «Мандруємо материками», де вони змогли підсумувати свої знання  про материки Землі, про різноманітність рослинного і тваринного світу, сформувати вміння працювати з картою, удосконалювати свої навички роботи в команді, розвивати логічне мислення. Команди учнів 4-их класів  вирушили у навколосвітню подорож материками. А щоб рухатись вперед, потрібно отримати відмітку на кожній станції в листі оцінювання. У кожної команди – свій маршрут і система завдань, які відзначаються за допомого жеребкування під час гри. Маршрутний лист із описом усіх станцій і картою подається  команді перед початком гри. Всі завдання виконали, які підготували Марія Михайлівна Золота, Миронюк Тамара Андріївна та Прокопа Надія Богданівна. Переможці  Квесту були нагороджені грамотами та грошовими преміями.

      З метою удосконалення професійної майстерності педагогів  - проведено чергове засідання МО вчителів початкових класів, на якому обговорювалися актуальні питання та презентувалися творчі звіти вчителів, що атестуються - Золотої М.М. та Андрійовської Г.В.

  Для забезпечення наступності, між дошкільною та початковою освітою, була проведена зустріч вчителів початкових класів з вихователями дошкільних навчальних закладів на тему «Сьогодні дошкільнята, а завтра школярі», на якій обговорювалися питання, що турбують вихователів та вчителів.

    Підведення підсумків Тижня початкової школи відбулося на урочистій лінійці, де директор школи Беневят Володимир Станіславович нагородив переможців грамотами.

 

 

 

 

 

 

Переглядів: 1228 | Додав: sanych1310 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2023
Створити безкоштовний сайт на uCoz