Благословен той день і час,
Коли прослалась килимами
Земля, яку сходив Тарас
Малими босими ногами…
Тарас Григорович Шевченко... Його безсмертне ім’я і неповторні твори ось уже скільки років живуть у серцях народу, в його мріях і сподіваннях, пробуджуючи щирі й благородні почуття
Уже багато років минуло з того дня, як перестало битися благородне серце геніального поета, але світлий образ Великого Тараса безсмертний, як і сам народ, що породив його.
На початку березня кожного року в нашій школі проходить Тиждень, присвячений великому сину українського народу, - Т.Г.Шевченку. Цього року Шевченківські дні в школі ім. О. С. Маковея проходили з 6 по 14 березня. Розпочався тиждень випуском стіннівок «Пишаємося славою твоєю» та виставкою художньої літератури «Вічне слово Кобзаря».
Слово поета і досі вражає серця юних маковеївців образністю, мудрістю, силою віри у майбутнє України. Вірші, уривки з поем емоційно звучали на конкурсі декламаторів поезій Т.Шевченка «І слово твоє вічно буде з нами». У конкурсі взяли участь учні 5 – 10-х класів. Найкраще передали глибину Шевченкового слова, артистично і пристрасно відобразили настрої ліричних героїв переможці конкурсу: Анастасія Гаврилюк - І місце (5-А кл.), Софія Дорош ІІ місце (5-А кл.), Софія Марущак ІІ місце (5-Б кл.), Анастасія Мандзюк ІІІ місце (6-А кл.), Казимира Романюк І місце (9 кл.), Сніжана Прокопа, Інна Ніколаєва ІІ місце (8-Б клас).
Учні школи активно долучились до конкурсу малюнка присвяченого творам Т. Г. Шевченка. Переможцями стали:1 місце - Шпортан Андріана учениця 11 кл « Шевченко». 2 місце - Сорока Каріна уч. 6- б кл « Садок вишневий коло хати». 3 місце- Давидюк Тетяна 6- б іДавидюк Іра 5- а кл. « Катерина».
Роковини цієї феноменальної людини повинні спонукати всіх думаючих українців звернутися серцями до дум нашого Великого Кобзаря, якого воістину можемо сприймати як Пророка, волею Всевишнього посланого для українського народу.
Невмирущій славі генія українського народу була присвячена літературно-музична композиція «Свою Україну любіть» , яку разом з учнями 5 – 9 класів підготували і провели вчитель української мови та літератури Гаврилюк Г.П та педагог-організатор Тофан Л.П. Ведучі, учні 9 класу Горішний Сергій та Колесник Валентина, розповіли про життєвий і творчий шлях Т.Г. Шевченка. Увагу глядачів привернула сценка про дитячі роки Кобзаря, яку розіграли учні 4 – А класу (класовод М.М. Золота ) Прозвучали пісні на слова Т.Г. Шевченка у виконанні Владислава Любінецького, тріо «Первоцвіт», гурту хлопчиків «Соколи» та учнів 7 класу під керівництвом вчителя музики Кухтицького Івана Юрійовича. Декламували вірші та уривки з творів поета учні: Сорока Андрій, Броватий Максим, Марущак Діана (7 кл.), Мандзюк Анастасія, маринюк Андрій (6-А кл.), Гаврилюк Анастасія (5-А кл.), Марущак Софія (5-Б кл.), Романюк Казимира, Бліхар Марія (9 кл.), Гонтар Анастасія (10 кл.).
Увагу глядачів привернула інсценізація уривка з драми Т. Г. Шевченка «Назар Стодоля» у виконанні учнів 10 класу. І хоча зовсім юному поколінню напевно було важко зрозуміти геть усі перепитії драми – бо ж як пояснити сучасній дитині, що доньку можна просватати за старого чоловіка, якого вона в очі не бачила? Утім загальний настрій, динаміка, яскраві народні костюми та акторська гра буквально з перших хвилин запросили до Всесвіту, створеного на сцені. А там вирувало неповторне українське Різдво! Там було лірично і тривожно, піднесено і ницо, щиро і підступно, самовіддано і вірно. Там у всій повноті голосів, емоцій утверджувалося життя! Яскраво перевтілилися у своїх персонажів юні артисти, учні 10 класу Горук Олександр (Хома Кичатий), Безручко Назар ( Назар Стодоля), Стратій Діана (Стеха), Кутасевич Тетяна (Галя), Крижанівський Йосип (Гнат Карий), Довбуш Святослав та Мельник Сергій (старости).
Завершили захід виконанням пісні-гімну на слова Т.Г. Шевченка «Заповіт».
Пам’ятає народ свого Кобзаря, вшановує його пам’ять, адже
на сучасному етапі розвитку України саме Т. Г. Шевченко та його творчість є духовними наставниками, прикладом справжньої відданості і любові до рідної землі, рідного народу.
Тож будуймо всією громадою свій дім – у злагоді, мирі та любові. Нехай Шевченкове ім’я об’єднає нас незалежно від поглядів та переконань задля щасливого майбутнього рідного краю. |