Вже понад два роки українці не можуть заснути спокійно у зв’язку з воєнними подіями на сході, у такий складний час агресії, у період бойових дій, бо майже з кожної сім’ї, родини хтось перебуває, захищає нашу Україну у зоні АТО, а всі люди незалежно від території та місця проживання хочуть мирного життя, хочуть свободи, бути незалежними, щасливими, вірячи у світле, вільне майбутнє. Саме тому в рамках Всеукраїнського проекту, з метою обміном досвіду роботи, обміну думками, ознайомлення з життям та діяльністю Заходу, в наш район приїхали дві вчительки початкових класів з Луганської області: Людмила Вікторівна Бабічева з Біловодської гімназії І – ІІІ ступенів та Інна Володимирівна Гладкова з Підгорівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Старобільського району Луганської області.
Гостей – луганчан тепло, щиро та з хвилюванням зустрічала адміністрація школи на чолі з директором закладу Бенев’ятом Володимиром Станіславовичем, який в першу чергу познайомив з нашим педколективом та озвучив коротку довідку та історію школи, а також познайомив з програмою роботи та відпочинку протягом тижня перебування в школі. Знайомство продовжилось екскурсією по класах початкової школи. Представлені класи вразили сучасним естетичним оформленням, новими меблями, великою кількістю навчального та дидактичного матеріалу, сучасними стендами, озелененням, в яких працюють та навчають дітей кваліфіковані творчі педагоги 1-4 класів, забезпечуючи виконання програм та якість освіти. Вчитель Миронюк Т.А. дала майстер – клас для гостей по «хендмейку» , а саме робота з папером та солоним тістом. Мали змогу гості побачити два кабінети інформатики, обладнані сучасною комп’ютерною технікою (вч. Топольницька О.Я. та Загарійчук О.В.), де учні працюють за індивідуальними комп’ютерами з мультимедійною дошкою, проектором. Тому згадані вчителі забезпечують високі знання, уміння та навички та мають гарні результати. Сучасно обладнані кабінети хімії (вч. Дзюжинська В.Т.) та кабінет фізики (вч. Котик Л.К.). Гордістю школи є музей О.С.Маковея, ім’я якого носить наша школа. Цікаву екскурсію провела вчителька української мови та літератури Павлюк О.Т.. Адже творчий підхід до освітньо – виховної роботи, індивідуальний підхід до кожного учня, гуманізація педагогічної діяльності, відповідно до сучасних вимог, оновлених програм, інноваційних технологій стали сенсом життя нашого педколективу.
Вчителі з луганської області були присутні на засіданні керівників МО вчителів початкових класів району, який проводила методист початкових класів Гурська Тетяна Романівна, яка роз’яснювала нові вимоги та завдання нормативних документів, інструкцій та наказів, зміни до навчальних програм, види контрольних робіт, критерій оцінювання навчальних досягнень учнів, надала індивідуальну допомогу. Гості у свою чергу показали презентацію про історію свого міста, про школу, навчальну, методичну, виховну, гурткову роботи та учнівське самоврядування, цікаві форми роботи у їхньому закладі. Та напевне, всіх присутніх більше цікавило яка ситуація в їх місцевості у такий складний час агресії, яке життя там – на межі розмежування, де і знаходиться їхній район. Не стримували сліз ні учасники семінару, ні самі гості, коли мова зайшла про біженців, які попали під обстріли і прийшли до них. Всім надали житло, діти навчалися у їхній школі, для них віднайшли і парти, і підручники, і шкільне приладдя, одяг і взуття та головне було – нагодувати. Байдужих не було, приймали як своїх, - розказували нам луганчани, не робили різниці між дітьми, бо всі ми – українці дружні, щирі, добрі. Дорослим надавали роботу ( по можливості), допомагали чим могли, прилаштовували де могли, та найбільше шкода було дітей психологічно – травмованих, які налякані, зі страхом та переживаннями, тікали чим подалі від ворогів, щоб врятувати своє життя. На їх території зараз треба бути особливо обережними, уважними, щоб не потрапити на вибухово – небезпечні пристрої, щоб не підірватися на розтяжці. Нам приємно було чути, що зібрана та відправлена гуманітарна допомога з дитячим одягом та шкільним приладдям потрапила до дітей їхньої шкли та пригодилась тим, хто цього потребував.
Цікавою та незабутньою була поїздка вчителів з Луганщини до м. Коломиї з вчителями Золотою М.М. та Прокопою Н.Б., бо відомості з історії виникнення міста, пам’ятні місця, архітектурні споруди заінтригували всіх. Крім цього відвідали краєзнавчий музей, в якому побачили величезну кількість експонатів та фотографій знаменитих та видатних людей різних часів і періодів, які мали відношення до розбудови, становлення та розвитку гуцульського міста. Не менш цікавою була екскурсія до музею прикладного мистецтва Прикарпаття та Покуття, де вчителі побачили унікальні зібрані матеріали, що відносяться до побутового призначення, одягу, оформлення житла і посуду, старовинні знаряддя праці для роботи в полі, домашньому господарстві та чудові вишиті речі: рушники, сорочки, костюми, домоткане полотно та інше. Та найбільше враження справили на наших гостей відвідини в музей «Писанка». Тут вони побачили величезну композицію різноманітних писанок з багатьох регіонів Івано – Франківської області та всієї України. Вся експозиція музею налічує понад 6 тисяч писанок, - розповіла екскурсовод, бо писанка – це розписане, або розфарбоване за спеціальною технологією куряче, або гусяче яйце, де кожна рисочка, кожна квіточка, листочок, трикутник має різне значення, бо писанка - це символ сонця, життя, краси, добра, щастя, кохання – вела розмову далі екскурсовод. А розписане Великоднє яйце є оберегом у хаті, яке оберігає від блискавки, від пожежі, від повені та будь – якого іншого лиха. Гості придбали для себе дерев’яні писанки та сфотографувались біля писанкового килимка.
Досить цікаво відбулася екскурсія наших гостей за участю спонсора – приватного підприємця Тумак Ірини

Юріївни ( діти якої навчаються у нашій школі) разом із вчителями Скоревич О.Л. та Топольницькою О.Я. до Кришталевої печери с. Кривче, Борщівського району. Своєю дивовижною неповторною красою, здивувала луганчан ця унікальна геологічна пам’ятка природи загально – державного значення в Україні. Їхній похід супроводжували звисаючі красиві кристали, що мають кожен свою назву. Екскурсовод наголосила на тому, що головною пам’яткою є Кришталевий коридор та неповторні зали, такі як Казковий зал, Зоологічний зал, ( в якому видно Мудру Сову, Орла), зал «Голова Буйвола». А до печерного каменя – анальгіна, всі відвідувачі торкалися головою, щоб ніколи не боліла голова. Такі дива побачили вперше і запам’ятають надовго.
Гості побували і в обласному спеціалізованому фтизіолопульмонологічний санаторій з вчителями Рацин О.Б., Гельмич Г.В., Тарновецькою Н.А. де головний лікар Буренюк Петро Павлович провів екскурсію лікувальними кабінетами, які забезпечені сучасним медичним обладнанням, в яких проводять для пацієнтів якісні процедури кваліфіковані лікарі та медсестри. Покращити своє здоров’я можуть хворі і в «сольовій» кімнаті, фізкабінеті, кабінеті масажу, ванні кімнаті та інші. Під час реабілітації діти шкільного віку мають можливість навчатися в школі 1-9 класів, яка функціонує при санаторії з світлими, теплими, просторими класами з відповідною навчальною, матеріальною базою для навчання.
Незабутньою для вчителів з Луганської області пройшла екскурсія до історико – краєзнавчого музею нашого міста з вчителями Макарою М.В. та Хом’як Н.П., під час якої співробітник музею Кулачковський І.В. розповів про різноманітні експонати, фотографії, зібрані археологічні знахідки, спогади, оформлені стенди – все це історія нашого міста та району. Найбільш вражаючі експонати гості сфотографували. Ознайомлення з районною дитячою бібліотекою сподобалось затишком і теплою зустріччю з бібліотекарями – Топольницькою О.М., та Голоден Л.І. Звернули увагу на велику кількість книжок для дітей різних вікових груп, різної тематики, жанрів, дитячої періодики, книжковими тематичними виставками та неповторні учнівські вироби з картону, аплікації, конструктори зроблені своїми руками. В свою чергу вчителі Людмила Вікторівна та Інна Володимирівна розповіли про свої дитячі бібліотеки, наповнюваність книжками, зниженням активності читачів, адже сьогоднішні події не дають великої можливості для читання додаткової літератури. На згадку про побачене всі разом сфотографувалися.
Тиждень минув непомітно. Наші гості – луганчани були задоволені та приємно вражені побаченим, почутим. Адже багато дізналися у стінах нашої школи та за її межами про життя, заняття, трудову діяльність та традиції Західної України. Сподіваємось налагодити дружні мости Заходу і Сходу, тісні взаємозв’язки між школярами, районами, областями та сім’ями вже в режимі «тиші», коли на всій Україні буде мир і спокій. |