Меню сайту

Форма входу

Архів записів

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 124

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук

Вітаю Вас, Гість · RSS 29.05.2023, 02:42

Головна » 2021 » Листопад » 11 » Методичне об'єднання вчителів української мови і літератури та зарубіжної літератури
12:31
Методичне об'єднання вчителів української мови і літератури та зарубіжної літератури

28 жовтня відбулося засідання шкільного (голова МО М.А.Даньо). Обговорюючи нові підходи до викладання української мови учасники наголошували, що у затвердженому Кабінетом Міністрів України засадничому документі, що визначає курс на реформування середньої школи («Нова українська школа») серед переліку десяти ключових компетентностей під першим номером визначено спілкування державною і рідною мовами. Важко переоцінити значення цієї компетентності. З того, як говорить та чи та людина, можна уявити собі загальний розвиток цієї людини, її освіту й культурний рівень. Оселею буття духу називають мову, в оселі мови живе людина. Мова – знаряддя мислення: у ній відбивається інтелігентність людини, її повага до інших, її охайність у широкому розумінні цього слова.

Мова – це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам’ять, найцінніше надбання століть, мова – це ще й музика, мелодика, фарби буття, сучасна художня, інтелектуальна і мисленнєва діяльність народу. Досконале знання мови є важливим показником розумового розвитку людини та її культурного рівня. У програмі з української літератури зазначено, що метою базової загальної середньої освіти є розвиток і соціалізація особистості учнів, формування в них національної самосвідомості, культури, світоглядних орієнтирів,

навичок практичного використання досвіду, здобутого за допомогою читання, усвідомлення важливості читання як чинника власного становлення й соціалізації, екологічного мислення й поведінки, творчих здібностей, дослідницьких і життєзабезпечувальних навичок, здатності до саморозвитку й самонавчання в умовах глобальних змін і викликів. Вивчення української літератури в сучасній школі є підвищення загальної освіченості школяра, досягнення ним належного рівня сформованості вміння читати й усвідомлювати прочитаний художній твір та критичні матеріали про нього, прилучатися до художньої літератури, а через неї - до найголовніших цінностей.

Важко переоцінити значення літератури як рідної так і зарубіжної у інтелектуальному та духовному розвитку дитини. У книзі можна знайти і мудрі відповіді на питання буття, призначення, віри і сенсу життя. Слідом за подіями в житті героїв читач вчиться диференціювати правду і вигадку, істинні і показні наміри. Один з найбільших плюсів літератури в тому, що вона вчить відчувати, співпереживати, розвивати власний емоційний світ. А ще – думати, що дуже важливо. Як відомо, вчиться краще на чужих помилках. Література розкриває перед читачем широкий і різноманітний світ з доль, героїв, вчинків і ситуацій, які дуже схожі на саме життя, а іноді і більш захоплюючі його самого. Тому так важливо приділяти увагу розвитку освітньої траєкторії кожної дитини, будувати стосунки з учнями на основах дитиноцентризму, шукати "ключик" до душі кожної дитини. Учасники засідання обговорили різні форми позакласної роботи, підсумували результати І етапу Всеукраїнських предметних олімпіад з української мови і літератури, роботу у НПП "Інтелект України", ділилися успішним досвідом участі вихованців у конкурсах, інтернет- олімпіадах, детально обговорили питання підготовки учнів до конкурсу захисту дослідницьких робіт учнів 6-8 класів МАН.

Переглядів: 107 | Додав: dovganyukvasyl | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2023
Створити безкоштовний сайт на uCoz